Ukraina rrëzon 5 avionë ushtarakë rusë

Date:

Forcat ukrainase kanë rrëzuar 5 avionë ushtarakë rusë gjatë natës. Këtë lajm e bëri të ditur këshilltari presidencial i vendit.

Në deklaratën e tij, thuhet se forcat ruse po përpiqen që të rrethojnë kryeqytetin ukrainas, Kiev dhe qyetin Kharkiv.