Kovaçevski në Sofje, do takohet me shefat e qeverive të vendeve të NATO-s

78

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në Sofje do të marrë pjesë në takimin e shefave të qeverive të vendeve të NATO-s nga Evropa Juglindore.
Takimi po mbahet me ftesë të kryeministrit bullgar Kiril Petkov, ku përveç kryeministrit Kovaçevski, të pranishëm do të jenë edhe kryeministrat e Rumanisë dhe Malit të Zi, Nikolae Cuka dhe Zdravko Krivokapiq, njoftoi shërbimi informativ i qeverisë bullgare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here