Tërmet prej 3.1 shkallë në Maqedoninë e Veriut

156

Pak para mesnate, një tërmet prej 3,1 shkallëve sipas Rihterit ka goditur rajonin e zonës kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Tërmeti ka qenë me thellësi prej 2km. Në pjesën Perëndimore të vendit më tepër është ndjerë nga banorët e Dibrës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here