Yaya Toure zgjedh formacionin e ëndrrave: Përfshihen Messi, Henry, Eto’o, Sane, Aguero e Drogba

Date:

Një nga mesfushorët më të mirë të dekadës së fundit ka vënë në pah preferencat e tij për një futboll ofensivë, dhe kjo shihet nga përzgjedhja e lojtarëve.

Me një formacion 3-1-4-2, Yaya Toure ka zgjedhur gjashtë sulmues për formacionin e tij, me të vetmin mesfushor, Andres Iniesta.

Si befasi u pa zgjedhja e Rafa Marquez para Gerard Pique. Yaya beson se meksikani ishte larg më i mirë sesa Pique.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionin më të mirë të mundshëm, sipas Yaya Toure. /Lajmi.net/