Osmani: Pas sukseseve të RMV-së qëndron një vulë e SHBA-ve

49

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në Click Plus në TV21 duke e komentuar marrëveshjen për dialog strategjik mes SHBA-së dhe Maqedonisë së Veriut tha se pas çdo suksesi politik të shtetit tonë ka një vulë të SHBA-së.

“Kjo do të thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e fokusojnë praninë e tyre përmes këtij procesi, unë shpesh e them, pas të gjitha sukseseve politike të këtij shteti, ka një vulë të caktuar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here