Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini, Llapi – Gjilani

Date:

Drita do të jetë nikoqire e Dukagjinit për ndeshjen e vlefshme për Superligën e Kosovës.

Ekipi nga Klina do të kërkojë t`i shkaktojë probleme gjilanasve, pasi kërkojnë të ikin nga zona e barazhit.

Në anën tjetër Drita do të kërkojë fitoren për të përforcuar edhe më shumë vendin e tretë në tabelë.

Ndeshje tjetër interesante është ajo në mes Llapit dhe Gjilanit.

Të dy ekipe kanë synim një vend në garat evropiane, andaj do kërkojnë pikët e plota.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për ndeshjet që fillojnë në orën 15:00.

Drita:

Dukagjini:

Llapi:

Gjilani: