Finalja e Kupës së Kosovë – Formacionet zyrtare: Llapi – Drita

77

Llapi do të jetë nikoqir i Dritas në finale të Kupës së Kosovës, në ‘Fadil Vokrri’.

Llapjanët arritën në finale pasi mposhtën ekipin e Prishtinës, ndërsa Drita arriti pasi mposhti Ramiz Sadikun.

Në takimet e tyre në kuadër të Superligës është ekipi nga Gjilani që kanë pasur rezultate më të mira ndaj atij nga Podujeva.

Drita ka dy fitore, dy barazime dhe një humbje.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare të dy ekipeve, për ndeshjen e cila fillon në orën 20:00.

Lapi:

Drita:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here