Taravari kërkon dorëheqjen e Selës pas rënies katastrofale në sondazhe?!

72

Koalicionimi me VMRO-në dhe Levicën vazhdon ti sjell dëme opozitës shqiptare, respektivisht Aleancës së Ziadin Selës.

Sipas matjes së fundit të bërë në opinion, nëse zgjedhjet mbahen nesër partia e Selës përsëri do të pësojë humbje katastrofale kundrejt BDI-së e cila vazhdon të jetë e para në kampin politik shqiptarë.

Për këtë, është nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ai që ka kërkuar përgjegjësi nga kryetari Sela dhe ka kërkuar dorëheqjen e tij nga posti i të parit të ASH-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here