Verstappen rrëmben ‘pole-position’ në GP e Kanadës, Hamilton fillon nga pozita e katërt

Date:

Nesër do të mbahet gara për Çmimin e Madh të Kanadës.

Pas triumfit në GP e Azerbajxhanit, Verstappen vazhdoi sukseset edhe në kualifikueset për Kanada.

Ishte sërish ai që arriti të rrëmbejë polo-position për garën e nesërme në Montreal.

Pas tij u radhitën Fernando Alonso, Carlos Sainz dhe Lewis Hamilton.

Gara mbahet nesër me fillim nga ora 22:00.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell renditjen e plotë të kësaj gare.