Presidentja Osmani: Dy medalje në një ditë

57

Distria Krasniqi ka arritur që fitojë medalje të artë, në Lojërat Mesdhetare, të cilat janë mbajtur në Algjeri, ndërsa Flaka Loxha i ka sjell Kosovës, medaljen e bronztë.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është gëzuar kësaj arritje të xhudistëve, e cila përmes rrjetit social Facebook, ka uruar për këto fitore.

“Dy medalje në xhudo në një ditë, fitore pas fitore, Distria Krasniqi, sërish e artë e flamuri i shtetit të Kosovës, sërish më së larti në Lojërat Mesdhetare Oran 2022!”.

“Këtë krenari na e rritë edhe më shumë fitorja e Flaka Loxhës, e cila me medaljen e bronztë po ecën hapave të Majlindës e Distrias”, ka shkruar Osmani.

Xhudistet, Distria Krasniqi dhe Flaka Hoxha

Për këtë ka reaguar, edhe trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka.

Ai përmes një postimi në Facbook, ka thënë “Një e artë një e bronztë, një vend i 7”.

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme
Driton Kuka, dhe xhudistet

Të mërkurën e 29 qershorit, xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka arritur në finale të lojërave mesdhetare “Oran 2022”, ku edhe ka fituar medaljen e artë.

Kampionia olimpike arriti të mposhtë spanjollen, Ana Perez.

Ndërsa, xhudistja Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here