(VIDEO) Xhaferi me video nga pasojat e protestës së dhunshme: E dënoj huliganizmin, dhunën dhe nxitjen e urrejtjes

67

Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi përmes rrjeteve sociale ka shpërndarë pamje nga dëmtimet e objektit të Kuvendit si pasojë e protestave të dhunshme gjatë mbrëmjes së djeshme. Xhaferi thotë se dënon ashpër huliganizmin, dhunën dhe nxitjen e urrejtjes.

“Pasojat nga sjellja e mbrëmshme е egërsuar para Kuvendit. Pranoj dhe mbështes të drejtën e secilit në protestë, të shprehjes së qëndrimit. Vazhdimisht dhe fuqishëm e dënoj huliganizmin, dhunën, nxitjen e urrejtjes sepse ato nuk janë zgjidhja”, shkruan Xhaferi.

https://www.facebook.com/100044639310154/videos/pcb.593448588819780/1202253577259042

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here