Tërmet gjatë natës në Kosovë

Date:

Në orët e hershme së mëngjesit të së hënës një tërmet ka goditur Kosovën.

Tërmeti raportohet të ketë qenë 2.9 shkallë të Rihterit dhe ka ndodhur rreth orës 2:51.

Sipas qendrës sezmiologjike evropiane EMSC, raportohet se epiqendra e tërmetit ishte 21 kilometra në jugperëndim të Mitrovicës dhe 12 kilometra në verilindje të Istogut.

EMSC