Sot Kuvendi mblidhet në ora 11:00 për “propozimin francez”

Date:

Seanca plenare për propozimin francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut pritet të vazhdojë këtë të premte në orën 11:00.

Një ditë më parë në Kuvendin e RMV-së, fjalim mbajti edhe Ursula Von Der Lejen para deputetëve, ku nga disa prej tyre të Levicës lëshuan Kuvendin, ndërsa të VMRO-DPMNE-së me parulla kundër marrëveshjes dhe propozimit bullgar.