Dortmund – Schalke, formacionet zyrtare

Date:

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Dortmund – Schalke.

Derbi i javës në Gjermani luhet në orën 15:30, në “Signal Iduna Park”, transmeton lajmi.net.

“Verdhezinjtë” nuk luajnë për ndonjë rezultat tjetër, pos fitores, në mënyrë që ta mbajnë ndjekjen e kreut.

Në anën tjetër, Schalke s’është në momentin më të mire dhe mund të ndahej e kënaqur edhe me një barazim.

Më poshtë gjeni 11-shet zyrtare./Lajmi.net/