Skoci – Ukrainë, formacionet zyrtare

Date:

Kombëtarja e Skocisë sonte takohet me Ukrainën.

Skocia dhe Ukraina takohen me fillim nga ora 20:45 në “Hampden Park” në Glasgow.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Ukraina ndodhet në vendin e parë me 7 pikë, kurse Skocia në vendin e dytë me 6 pikë.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare. /Lajmi.net/