Rama takon Biden/ Reagon Kim, çështja që do adresohet në OKB

45

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin e SHBA Joe Biden.

 

Në një postim në Twitter, Kim shkruan se “kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran, Ukrainës:.

 

“Joe Biden dhe Edi Rama janë në Neë York këtë javë, së bashku me liderë të tjerë botërore në kuadër të takimeve të OKB-së. Si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, Ukrainës”, shkroi Yuri Kim në Twitter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here