Formacionet zyrtare: Danimarkë – Francë, Holandë – Belgjikë

44

Janë publikuar formacionet zyrtare për dy ndeshjet më interesante të mbrëmjes së sotme.

Ndeshjet Danimarkë – Francë dhe Holandë – Belgjikë zhvillohen në kuadër të Ligës A në Ligën e Kombeve, faza e grupeve, përcjell lajmi.net.

Franca dhe Danimarka përballen në kuadër të grupit 1 kurse Holanda dhe Belgjika në grupin 4.

Të dyja ndeshjet luhen me fillim nga ora 20:45.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për këto dy ndeshje.

Danimarkë: Schmeichel; Kristensen, Andersen, Christensen; Delaney, Eriksen, Hojbjerg; Skov Olsen, Doberg, Damsgaard

 

Francë: Areola – Upamecano, Saliba, Badiashile – Pavard, Tchouameni, Camavinga, Mendy – Griezmann, Mbappé, Giroud /Lajmi.net/

 

Holandë – Belgjikë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here