Zjarr në Pyllin e Sodës, digjen sipërfaqe të konsiderueshme me pisha

35

Pylli i Sodës në Vlorë është përfshirë nga zjarri, mëngjesnin e kësaj të diele.

 

Sipërfaqe të konsiderueshme me pisha po digjen nga flakët.

 

Punonjësit e zjarrëfikëses kanë mbërritur dhe po punojnë për shuarjen e vatrave të cilat duket se po ndihmohen edhe nga era.

 

Shkak i zjarrit dyshohet të jetë bërë papërgjegjshmëria e banorëve të zonës por edhe poshuesve të cilët bëjnë barbecue në pyll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here