EMRI- Hetimi për kompleksin ‘Partizani’/ Ish-shefi i Komandos Mbështetëse të FA paraqitet në SPAK

42

Vladimir Qiriazi, ish-drejtuesi i Komandos Mbështetëse është paraqitur sot në ambientet e SPAK.

 

Ai u thirr në vijim të marrjes në pyetje për kompleksin “Partizani”.

Pak ditë më parë kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi se po kryhen hetime sa i takon privatizimit të këtij kompleksi sportiv.

 

Javën e kaluar në SPAK u paraqit edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

 

Kallëzimi për aferën e privatizimit të ish-kompleksit ‘Partizani’ ku sot është ndërtuar një kompleks pallatesh, është bërë nga kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

 

Nëpërmjet kësaj padie, Balla akuzon për shpërdorim detyre ish-kryeministrin Sali Berisha, dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezi dhe ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami.

 

Klubi sportiv ‘Partizani’ ka qenë një ndër komplekset në pronësi të Ministrisë së Mbrojtje, ku sot janë bërë ndërtime të reja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here