Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

43

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë!

Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën e 97, na la në vendin e fundit në grup me vetëm 2 pike të grumbulluara në 4 ndeshje të luajtura.

Rezultat katastrofe që me siguri do te reflektohet me largimin e trajnerit Edi Reja.

Në fund te ndeshjes tifozet, vecanërisht ata më besniket, tifogrupi “tifozet kuqezi” kanë kontestuar në kor jo vetëm trajnerin, por edhe lojtarët.

Madje si asnjehere me parë ata kane refuzuar te bisedojne me Etrit Berishen dhe Elseid Hysajn qe u afruan prane tyre.

Me pas i kane hedhur mbrapsht fanelat qe lojtaret tentuan tiu japin.

Nuk mungoi edhe hedhja e ndonje bidoni drejt lojtareve kuqezi te cilet ne kete situate jane larguar me koken ulur drejt dhomave te zhveshjes.

Tani pritet me siguri vetem konfirmimi per largimin e trajnerit italian i cili mori drejtimin e kuqezinjve ne 2019, por nuk arriti kurre rezultatet qe enderronim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here