Futbollisti 27-vjeçar i jep fund jetës, hidhet nga kati i 8 i pallatit

23

Futbollisti Karim Gazzetta i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm duke u hedhur nga kati i 8-të i një pallati në Mostar të Bosnjës.

Gazzetta kishte mbërritur në Bosnje në korrik, megjithatë, këtë sezon ai luajti vetëm një ndeshje për Zrinski në Premier League dhe më pas pësoi një dëmtim që e mbajti jashtë për pjesën tjetër të gjysmës së sezonit.

Ai priti deri në tetor për paraqitjen e tij të parë për shkak të lëndimit.

Gazzetta konsiderohej më parë si një nga talentet më të mëdhenj në futbollin zviceran, duke luajtur për të gjitha ekipet kombëtare të të rinjve të Zvicrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here