Kyçi i këmbës nuk duket aspak mirë, Messi tregon se çfarë po ndodhë me të

24

Lionel Messi ka qetësuar tifozët e Argjentinës rreth gjendjes së tij fizike dhe këmbënguli se ndihet shumë mirë përpara ndeshjes hapëse të përfaqësueses së tij në Kupën e Botës kundër Arabisë Saudite të martën.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë shpreson të plotësojë listën e tij të jashtëzakonshme të arritjeve duke fituar turneun, por ai ka qenë duke u stërvitur i vetëm si një masë paraprake pasi ka pasur probleme me kyçin e këmbës.

Kyçi i këmbës së djathtë  i pa i fryrë në stërvitje – por vetë Messi ka këmbëngulur se është mirë dhe gati për të luajtur në ndeshjen e tyre hapëse.

Fotot e stërvitjes treguan këmbën e djathtë të Messit të fryrë masivisht 24 orë para ndeshjes

“Ndihem shumë mirë fizikisht”, deklaroi ai. “Mendoj se po arrij në një moment të mrekullueshëm, si personalisht ashtu edhe fizikisht. Nuk kam asnjë problem”.

Sipas Diario AS, Messi iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës për stërvitje të hënën, por kyçi i këmbës së tij dukej aspak mirë vetëm një ditë pas ndeshjes hapëse të skuadrës së tij.

Sulmuesi humbi ndeshjet për skuadrën e klubit Paris Saint-Germain në përgatitjen e turneut me një problem të Akilit, por kyçi i tij i ndezur sugjeron se ai mund të jetë duke luftuar me një problem të ri.

Është e paqartë nëse sulmuesi kishte veshur mbushje mbrojtëse nën çorape në stërvitje

Mendohet se problemi mund të jetë i ekzagjeruar për shkak se 35-vjeçari nuk ka një ligament në kyçin e këmbës.

Mund të jetë edhe për shkak se Messi ka mbrojtje shtesë, me foton që tregon sulmuesin me çorape dhe atlete.

Argjentina, e cila është një nga favoritët për të fituar turneun, do të përballet gjithashtu me Meksikën dhe Poloninë në Grupin D. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here