Haradinaj-Stublla: Serbia me sukses dëmtoi përpjekjet për integrim ndëretnik në veri

Ish-ministrja e jashtme e Republikës, Meliza Haradinaj-Stublla ka reaguar për situatën e fundit të krijuar në komunat e veriut të Kosovës.

Haradinaj-Stublla, përmes postimit në Twitter, shkruan se Serbia, përkohësisht, por me sukses arriti të dëmtojë përpjekjet për pajtimi/integrim ndëretnik të pasluftës në komunat veriore të Kosovës, përcjell Klankosova.tv.

Ajo po ashtu ftoi Qeverinë, Policinë, EULEX dhe KFOR-in që mos të lejojnë që një e ngjajshme të ndodhë në pjesëet tjera të Kosovës ku harmonia etnike është shembullore.

The post Haradinaj-Stublla: Serbia me sukses dëmtoi përpjekjet për integrim ndëretnik në veri appeared first on Klan Kosova.