Moti i vranët dhe me diell, temperaturat deri në nëntë gradë Celsius

Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius, ndërkaq maksimalet pritet të jenë ndërmjet 6 dhe 9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare, përcjell Klankosova.tv