Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë me reshje të përkohshme të shiut, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit. Reshje të dëborës do të ketë vetëm në viset më të larta. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 70 km/orë). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 6, derisa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celisiusë.