Pas dy vjetësh punë, ministrat e Qeverisë Kurti dalin për të shijuar dimrin në Rugovë

Ministrat e Qeverisë Kurti kanë shijuar borën këtë të diele, në Rekën e Allagës në Rugovë.

Një fotografi të përbashkët e shpërndau Zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave dhe të Drejtave të Njeriut, Emilija Rexhepi, ku aty shihen zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, ministrja e Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdari, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, si dhe ndër të tjerë, edhe ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Klankosova.tv kontaktoi me zëvendëskryeministren Rexhepi, e cila tregoi se e gjithë kjo u organizua nga ministri Krasniqi, për të shënuar dyvjetorin e nisjes së punë.

Pas dy vitesh punë, kemi dalë pak me ec nëpër mal, të gjithë së bashkë, andej në Pejë, tek Reka e Allagës”, tha Rexhepi në përgjigjen për Klankosova.tv.