Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 3, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 14 deri 22 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe me erë të lehtë. Temperatura minimale do të bie deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri n 19 gradë Celsiusë.

Sinoptikët paralajmërojnë periudhë të motit stabil dhe relativisht të ngrohtë. Deri të mërkurën moti do të jetë me diell, ndërsa nga e enjtja do të ketë rritje të vranësirave dhe do të fillojë të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.