Napoli kërkon lavdinë edhe në Champions, sonte synon fitoren në Frankfurt

Nje nga dy duelet e mbremjes sonte ne Champions eshte edhe ajo mes Frankfurt dhe Napolit.

 

Në letër duket një duel jo i vështirë për italianët, favorite edhe për shkak të një super sezoni që po zhvillojnë në Itali, ku janë shumë afër titullit kampion me 15 pikë distancë që kanë nga Inter.

 

Skuadra e Spaletit kërkon të lërë shenjë edhe në Champions, pasi zhvilloi një fazë grupesh në nivele të larta.

 

Ndaj, një rezultat pozitiv sonte në Gjermani mund të jetë një shtysë më shumë për të shkuar në çerekfinale.

 

Sebastian Rode eshte dyshimi i vetem i madh tek gjermanet ndersa ne krahun tjeter tekniku Spalleti shqetesimin e vetem ka mungesen e Raspadorit.

 

Dueli do te transmetohet ne Tring ne oren 21:00