Leipzig befason Manchester City-n, kualifikimi i hapur

Barazim 1 me 1 në dueline Champions League luajtur në Gjermani mes Leipzig dhe Manchester City.

 

Një ndeshje me dy fytyra ajo e transmetuar ne Tring.

 

Pjesë e parë e dominuar krejtësisht nga anglezet të cilët e luajtën ndeshjen në gjysmëfushën vendase.

 

Sfida u zhbllokua në minutën e  27 nga Riad Mahrez pas një kombinimi me Bernardo silven.Totalisht ndryshe pjesa e parë. Gjermanët gati-gati një tjetër ekip, agresiv dhe të aftë për të ndërtuar disa raste të mira për shënim.

 

Mirëpo atë që duhet ta bënin sulmuesit e bëri kroati Gvardiol I cili me kokë barazoi rezultatin.

 

Ne leter mbetet një ndeshje e hapur për sfiden e kthimit në Manchester, mirëpo të besuarit e Guardioles me cilësinë që kanë në organike shihen si favorite, aq me teper qe ne 14 mars do te kene ne dispozicion edhe sherbimit e yllit te vet De Brojne.