Moti sot

Moti Sot me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore të vendit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë.