Kendall Jenner zbulon punën e ëndrrave përtej modelimit

Derisa fitoi famë përmes reality shout “Keeping Up With The Kardashians”, Kendall Jenner ka dëshmuar se ajo është më shumë se thjesht një yll televiziv. Ajo u shpall si modelja më e paguar e vitit 2021. Por a e dini se pasioni i vërtetë i Kendall qëndron përtej shkëlqimit dhe magjepsjes së pistës së modës?!

E fshehur pas objektivit të paparacëve, Kendall ushqen një dashuri të thellë për kuajt. Pavarësisht se nuk e ka ndjekur kurrë atë si karrierë profesionale, ajo është parë shumë në kuaj, duke zbuluar një anë të saj që pakkush e dinte se ekzistonte. Madje, bashkëpunimi i saj me linjën e aromave KKW të motrës Kim Kardashian u frymëzua nga këto krijesa madhështore.

Duke befasuar fansat e saj, Kendall së fundmi rrëfeu në një intervistë për revistën “Harper’s Bazaar” se nëse karriera e saj e modelimit nuk do të kishte marrë hov, ajo kishte një plan rezervë gjatë gjithë kohës – të bëhej një kalorëse. Ajo ëndërronte të kalonte disa vite si një kalorëse profesioniste. Është e qartë se pasioni i saj për kuajt është i thellë, pasi ajo i ka kushtuar një pjesë të konsiderueshme të jetës së saj zotërimit të artit të kalërimit.

Dashuria e Kendall për kuajt filloi gjatë fëmijërisë së saj, kur ajo kalonte orë të panumërta e zhytur në të gjitha gjërat e kalërimit. Ajo zbuloi për “The Cut” se afiniteti i saj për kuajt shkonte përtej thjesht magjepsjes. “Kam ngrënë, kam marrë frymë dhe kam fjetur kuaj,” rrëfeu ajo, duke treguar përkushtimin e saj të palëkundur.

Duke pasur kuajt e saj që në moshën dhjetëvjeçare, Kendall përkohësisht la mënjanë ëndrrat e saj për kalërim kur karriera e saj e modelimit u ngrit në moshën katërmbëdhjetë vjeç. Megjithatë, ajo shprehu hapur keqardhjen për këtë vendim, me dëshirën për t’u kthyer në botën e kuajve.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.