Dua Lipa mbërrin në tapetin e kuq të Met Gala (FOTO)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në tapetin e kuq të Met Gala.

Artistja nga Kosova ka veshur një fustan të modës së lartë Chanel të vjeshtës 1992 nga Karl Lagerfeld, i cili fillimisht ishte veshur në pasarelë nga Claudia Schiffer, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Fustani tregon aftësinë e Lagerfeld për të krijuar dizajne të përjetshme.

Kujtojmw se Met Gala, ose Met Ball, i quajtur zyrtarisht Gala e Institutit të Kostumeve ose Përfitimi i Institutit të Kostumeve, është një gala vjetore për mbledhjen e fondeve që mbahet për të mirën e Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit në New York City.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv