Brad Pitt do të vozisë Formula 1 për filmin e tij të ardhshëm

Yjet e Hollivudit nuk janë të panjohur për të bërë marifetet e tyre dhe Brad Pitt duket të jetë një prej tyre. Për filmin e tij të ardhshëm në Formula 1, aktori do të hipë në kabinën e një makine të vërtetë garash F1.

Këto informata i kanë bërë publike regjisori Joseph Kosinski dhe producenti Jerry Bruckheimer, transmeton Klankosova.tv.

Gjatë një paneli për filmin ende të pa titulluar të Formula 1, Kosinski dhe Bruckheimer zbuluan detaje të prodhimit të filmit të Apple Studios me Pitt. Një nga producentët e tijdo të jetë shtatë herë kampioni i Formula 1, Leëis Hamilton, raporton Variety.

Xhirimet do të zhvillohen në Silverstone, pista ku zhvillohet Grand Prix i Britanisë. Këtë vit gara mbahet më 9 korrik.

Brad Pitt do të drejtojë një makinë aktuale F1 së bashku me pjesën tjetër të rrjetit në Silverstone si pjesë e filmit të ri që është në prodhim.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.