“Aftësitë e artit në rrugë”, Szunyog i përcjell nga afër krijuesit e rinj

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog, në shënim të Ditës së Evropës, ka marrë pjesë në masterklasën “Aftësitë e artit në rrugë”.

Në këtë projekt, të rinjtë nga mosha 13 deri në 18 vjeç, patën rastin të mësojnë për bazat dhe teknikat e artit të rrugës.

Masterklasa është zhvilluar në hapësirat e Shtëpisë së Evropës që ndodhet në Prishtinë.

Kujtojmë se me rastin e Ditës së Evropës është bërë edhe përurimi i muralit të “Energjisë së Mirë”.

Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog, dhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Murali është pikturuar në murin anësor të ndërtesës së BE-së në Prishtinë.

Në Ditën e Evropës përurohet murali i “Energjisë së Mirë”

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv