15 të famshëm që u bënë me fëmijë pasi mbushën 50 vjeç (FOTO)

Robert De Niro befasoi shumë fansa kur njoftoi se sapo kishte mirëpritur fëmijën e tij të shtatë në moshën 79-vjeçare.

Ky nuk është fëmija i parë i Robertit, dhe në fakt, ai ka gjashtë fëmijë të tjerë nga marrëdhëniet e mëparshme.

Megjithatë, ai nuk është njeriu i famshëm më i vjetër që mirëpriti fëmijë më vonë në jetë – në fakt më i moshuari ishte 89 vjeç!

Klan Kosova mblodhi një listë me 15 të famshëm që kanë mirëpritur fëmijë më vonë në jetë!

 

GRANT HUGH

Hugh Grant

51-vjeçari nuk është aspak i vjetër – por kjo është mosha kur Hugh Grant u bë baba i vajzës Tabitha.

Ai e ka atë së bashku me djalin Felix, me Tinglan Hong.

 

GEORGE CLOONEY

GEORGE CLOONEY

George Clooney ishte 56 vjeç kur ai dhe gruaja, Amal Clooney, mirëpritën binjakët, Alexander dhe Ella, në 2017. Fëmijët tani janë 5 vjeçarë.

 

HILARI SWANK

HILARY SWANK

Hilary Swank sapo u bë nënë për herë të parë në moshën 48-vjeçare.

Ajo mirëpriti binjakët – një djalë dhe një vajzë – me bashkëshortin Philip Schneider.

 

KATEY SAGAL

KATEY SAGAL

Ylli i Sons of Anarchy, Katey Sagal dhe bashkëshorti Kurt Sutter vendosën të shtojnë familjen e tyre me vajzën Esme, e cila lindi në vitin 2007 nëpërmjet një gruaje surrogate.

Katey ishte 52 vjeçare kur Esme u bë pjesë e familjes, duke u bashkuar me dy fëmijët e saj më të mëdhenj, Sarah dhe Jackson.

 

JANET JACKSON

JANET JACKSON

50 vjeç nuk është moshë e vjetër, megjithatë, është edhe moshë më e madhe për të mirëpritur fëmijën tuaj të parë – siç bëri Janet Jackson kur lindi djalin e saj, Eissa, me ish-bashkëshortin Wissam Al Mana.

 

SIMON COWELL

SIMON COWELL

Simon Cowell priti deri në moshën 53-vjeçare për t’u bërë baba, me djalin e quajtur Eric, me të fejuarën Lauren Silverman. Eric tani është 9 vjeç.

 

MICK JAGGER

MICK JAGGER

Mick Jagger ka 8 fëmijë, ku më i vogli është vetëm gjashtë vjeç. Ai ishte 73 vjeç kur lindi më i vogli.

Deveraux Octavian Basil Jagger, ka lindur në vitin 2016, dhe nëna e tij është balerina amerikane Melanie Hamrick.

 

JEFF GOLDBLUM

Jeff Goldblum

Jeff Goldblum ishte 63 vjeç kur u bë baba për herë të parë. Së bashku me gruan Emilie Livingston, ata kanë djemtë Charlie dhe River.

“Më vjen mirë që prita”, i tha Jeff  revistës People. “Ndihem mirë ta bëj atë tani, sepse të gjitha gjërat që po shqyrtoj janë të përshtatshme për pyetjet dhe sfidat e mëdha të të pasurit fëmijë dhe me çfarë dëshiron t’i ekspozosh ata”.

 

ALEC BALDWIN

ALEC BALDWIN

Alec Baldwin ishte tashmë baba i vajzës Ireland kur fëmija i tij pasues, vajza Carmen hyri në familje. Carmen, nëna e së cilës është Hilaria, lindi kur Alec ishte 55 vjeç. Menjëherë pas kësaj erdhën djemtë e tij, Raphael, Leonardo, Romeo, Eduardo dhe vajzat, Lucia dhe Ilaria.

 

STEVE MARTIN

STEVE MARTIN

Steve Martin priti mjaft kohë për t’u bërë baba – ai ishte 67 vjeç! Ylli i The Only Murders in the Building dhe gruaja Anne Stringfield, mirëpritën vajzën Mary në vitin 2012.

“Mendoj se nëse do të kisha pasur një fëmijë më herët, do të kisha qenë baba i keq, sepse do ta kisha lënë keq vëmendjen time në karrierë”, tha ai për revistën AARP.

 

HODA KOTB

HODA KOTB

Prezantuesja e emisionit Hoda Kotb sot u bë nënë për herë të parë në moshën 52-vjeçare, duke adoptuar vajzën Haley me ish të dashurin Joel Schiffman. Ata vazhduan tutje dhe adoptuan edhe vajzën e dytë, Hope.

 

ROD STEWART

ROD STEWART

Rod Stewart ishte 66 vjeç kur ai dhe Penny Lancaster mirëpritën fëmijën e tyre më të vogël dhe të shtatë, Aidan Patrick Stewart. Ai ka lindur në vitin 2011.

 

HUGH HEFNER

HUGH HEFNER

Hugh Hefner, krijuesi i revistës Playboy, vazhdoi të kishte fëmijë edhe në pleqëri. Ai ishte 65 vjeç kur djali i tij Cooper lindi nga gruaja e tij në atë kohë, Kimberli Konrad.

 

BRIGITTE NIELSEN

BRIGITTE NIELSEN

Brigitte Nielsen bëri bujë kur mirëpriti fëmijën e saj të pestë, vajzën Frida, në moshën 54-vjeçare. Ajo i ishte nënshtruar trajtimeve të fertilitetit për gati dhjetë vjet.

 

BERNI ECCLESTONE

BERNIE ECCLESTONE

Bernie Ecclestone, i cili është ish-shefi ekzekutiv i Grupit Formula 1, ishte 89 vjeç kur mirëpriti djalin e tij të parë me gruan, Fabiana Flosi. Alexander Charles Ecclestone, i njohur ndryshe si Ace, ka lindur në vitin 2020. Ai gjithashtu ka tre vajza më të mëdha nga martesa e tij e mëparshme, Deborah, Tamara dhe Petra.

 

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.