Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHK-së, vranesirat gjatë ditës, kryesisht gjatë pjesës së dytë parashihen të shoqërohen me reshje shiu. Temperaturat mbeten të njejta me të ditës së premte.

Edhe dita e diele parashihet të jetë kryesisht e ngjashme, me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu.

Në fushat termike nuk parashihen ndryshime, por  do të jenë konstante m e ditët e fundit.

Mot kryesisht i ngjashëm parashihet të mbajë deri javën e fundit të këtij muaji.

Gjatë vikendit do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.