Voziti 117 km/h në zonën me kufizim shpejtësie 50 km/h, gjobitet me 500 euro një 19-vjeçar

Një 19-vjeçar është gjobitur në Ferizaj me 500 euro, 5 pikë negative dhe me një vit marrje të patentë shoferit, pasi në një zonë ku kufizimi i shpejtësisë ishte 50 km/h, ai voziti 117 km/h.

“Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, në rrugën “Driton Islami” në Ferizaj ka ndaluar shoferin B.M (M/K) i moshës 19 vjeçar i cili me veturë ka bërë tejkalimin e shpejtësisë, ku në zonën e kufizimit 50 km/h ka zhvilluar shpejtësi 117 km/h. Ndaj tij, policia i shqiptoi një gjobë kundërvajtëse sipas ligjit të komunikacionit rrugor me dënim 500 euro, 5 pikë negative dhe një ( 1 ) vit masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit”, thuhet në njoftimin e policisë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS