Moti nesër me shi dhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër pritet të jetë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell.

Në njoftimin e IHMK-së bëhet e ditur se vranesirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh, përcjell Klankosova.tv.

“Të premten mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell. Vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh”, thuhet tutje në njoftimin e këtij instituti.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Moti