U ble për 70 milionë euro, por ylli i Chelseat dështon nga një pozitë e jashtëzakonshme për të shënuar gol – Telegrafi

Mykhaylo Mudryk, sulmuesi që u pagua 70 milionë euro nga Chelsea, në ndeshjen kundër Manchester Unitedit, humbi një shans të artë në fillimin e ndeshjes. 

Ishte një lëvizje e mrekullueshme në të cilën Conor Gallagher dërgoi një pasim te Leëis Hall, i cili harkoi topin nga e majta për Mudryk, i cili ishte në një pozicion ideal.

Por ukrainasi e goditi shumë keq topin, i cili shkoi shumë larg portës së Manchester United.

Dënimi erdhi shpejt në anën tjetër, kur Casemiro shënoi me kokë për të kaluar Manchester United në epërsi.

Mudrik nuk ka shënuar ende asnjë gol për Chelsean këtë sezon.

Ai luajti 15 ndeshje dhe regjistroi vetëm dy asistime.  Manchester United përfundoi duke fituar 4-1, ndërsa Joao Felix shënoi golin e vetëm për Chelsean. /Telegrafi/