Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale dhe me erë të lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 16 deri 23 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizië prej 33 deri 40 gradë. Indeksi UV do të jetë 10.