Ndërroi jetë veterani i UÇK-së, Safet Neziraj – Indeks

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së Safet Neziraj.
Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë dhe miq të të ndjerit teksa kanë ndarë dhe detaje për ceremoninë mortore.

Të nderuar bashkëluftëtar të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, me dhimbje të thellë ju informojmë se ka ndëruar jetë bashkëluftëtari ynë Veteran i UÇK-së
Safet Neziraj
Varimi i të ndjerit bëhet me datë 18.07.2023 (sot)
Pas namazit të drekës tek Varezat e Veteranëve në Tetovë
Shprehim ngushëllime për të gjithë familjen Neziraj, bashkëluftëtarët si dhe të gjithë shoqërinë,
U prehsh në paqe Safet
LAVDI!