Mbyllet edicioni i 4-të i “Autostrada Biennale” – tejkalon pritjet (VIDEO)

Ngjarjes kulturore “Autostada Biennale” të zhvilluar për 56 ditë në Prishtinë, Prizren dhe Mitrovicë, i erdhi fundi.

Të lumtur për këtë ngjarje u shprehën bashkëpunëtorët të cilët thanë se kjo u organizua vetëm për popullin e Kosovës dhe Kosovën në veçanti; andaj, edhe nuk u lejua që të merren vepra artistike nga jashtë, por ato të punohen brenda vendit.

Kuratorët e kësaj ngjarje i thanë Klan Kosovës se kjo ishte një eksperiencë mjaftë e veçantë.

Megjithatë, siç u bë e ditur, kjo bienale do të zhvillohet edhe më tej gjatë viteve të ardhshme pasi që sipas organizatorëve, interesimi i njerëzve e ka vërtetuar këtë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.