Asani zbulon çka i tha Szczesny: “Bravo, super gjuajtje nuk e prisja që do të gjuaje nga ajo distancë”

Jasir Asani, ka folur për golin që shënoi ndaj Polonisë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Asani ka zbuluar se edhe çka i tha Szczesny pasi ia shënoi golin nga 30 metra, transmeton Klankosova.tv.

“Kur ke një rast duhet të zhbllokosh ndeshjen, duhet të tregosh se kemi kualitet të lartë. Mendoja që të krosoja e pashë që portieri i polonisë Ëojciech Szczesny po lëvizte, e dita që nuk mund ta kapte”, u shpreh Asani.

“Szczesny më tha ‘Bravo super gjuajtje nuk e prisja që do të gjuaje nga ajo distancë’”.

“Që në ditën e parë që ka ardhur stafi i ri, e dimë pse kemi ardhur deri këtu. Dua ta falënderojë stafin që ka bërë një gjë të mrekullueshme. Është Silvinjo që dua ta falënderojë që ma ka dhënë një besim të madh”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.