Muriqi shtang Zvicrën, Bardhi trondit Italinë

Kosova ndali Zvicren ne nje barazim me gola 2 me 2 ne stadiumin ” Fadil Vokrri”.

Miqte kaluan te paret ne avantazh me Freuler.

Ne pjesen e dyte ishte Muriqi qe barazoi shifrat.

Mirepo nje autogol i Rrahmanit riktheu festen tek helvetet. U duken tre pike te arkivuara, mirepo ne frymen e fundit, Muriqi shenoi golin e barazimit.

 

Ndalese ajo e Italise ne Shkup kunder Maqedonise se Veriut, qe mund ti kushtoj shume skuadres se Spalletit ne debutim.

Miqte kaluan shpejt ne avantazh me Imobile, mirepo nje gol shume i bukur i Bardhit ne fund nga goditje denimi i vendos tani “axurret” ne pozita jo te mira pasi jane te tretet pas Anglise dhe Ukraines.