Vritet një 41-vjeçar si pasojë e të shtënave me armë në Vlorë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Vlorës.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se viktimë ka mbetur shtetasi Leartiad Lekaj, i datëlindjes 02.04.1982, transmeton Klan Kosova.

Nga informacionet paraprake dyshohet se kemi të bëjmë me një atentat, ku autorët kanë qenë me një mjet tip Audi A6. Nga makina ka dalë një person i cili ka qëlluar mbi 41-vjeçarin.

Sakaq në fshatin Kotë është raportuar për një makinë të djegur e cila dyshohet të jetë e autorëve.

Policia ndodhen në vendngjarje dhe po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.