Kica-Xhelili: Kur hetohet dikush i Vetëvendosjes thonë “S’po e di Albin Kurti, po e rrejnë” (VIDEO)

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Doarsa Kica-Xhelili, ka thënë se diskursi i Lëvizjes Vetëvendosje në raport me drejtësinë është krejtësisht i ndryshëm, kur hetohen anëtarët e kësaj partie në raport me ata të partive tjera.

Kica-Xhelili në Rubikon të Klan Kosovës i bëri disa krahasime lidhur me këtë.

“Kur hetohet një i afërm i Lëvizjes Vetëvendosje thonë “Nuk po e di Albin Kurti, po e rrejnë. Kur hetohet dikush i LDK-së çka thonë? “Dost i Lumir Abdixhikut”. Kur hetohet dikush i Vetëvendosjes thonë “Mos bëni gjyq publik”, kur hetohet i LDK-së ” E kanë zënë hajnin”, tha ajo.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.