Ky është parashikimi i motit për sot

Në mëngjes freskët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me erë të mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 33 gradë. UV=7.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.