“Balcony” prangos Encën, kultivoi kanabis në banesë

Këngëtarja e njohur Enca Haxhiaj është arrestuar nga Policia e Tiranës nën dyshimin për kultivim të kanabisit në banesën e saj.

Forcat e rendit kanë kapur në banesën e saj pesë vazo ku kishte të mbjellur hashash.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, pas informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, se një shtetase kishte kultivuar bimë narkotike, në ballkonin e banesës së saj, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Balcony”.

Si pasojë e kësaj, këngëtarja përfundoi në pranga.

Gjatë kontrollit në banesën e 27-vjeçares, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bimë të dyshuara narkotike kanabis, të kultivuara në vazo, raporton Euronews.al, transmeton Klankosova.tv.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.