Sot AKF-ja pranon pajisjet e specializuara për ekzaminime forenzike dhe balistike

Agjencia e Kosovës për Forenzike dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, sot mbajnë ceremoninë zyrtare të pranim-dorëzimit të pajisjeve të specializuara.

Këto pajisje do të shërbejnë në avancimin e ekzaminimeve forenzike dhe balistike.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.