“Xhamadani vija-vija”, tifozët kuqezi mbushin rrugët e kryeqytetit, këngë patriotike dhe optimizëm para ndeshjes me Poloninë

Tifozët e veshur me flamujtë kuqezi kanë mbushur rrugët e kryeqytetit, teksa presin nisjen e ndjeshjes Shqipëri-Poloni, në “Air Albania”.

 

Nën ritmet e këngëve patriotike, të vendosur për të mbështetur deri në fund Kombëtaren Kuqezi, tifozën presin një rezultat pozitiv nga kjo e fundit.

 

Shqiptarë të ardhur nga vende të ndryshme të botës i janë bashkuar turmës, duke dhuruar spektakël në çdo cep të qytetit.

 

Festa e vërtetë pritet të zhvendoset në “Air Albania”, aty ku në orën 20:45 luhet Shqipëri – Poloni. Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin E kualifikues të Euro 2024.